Jurisovy postřehy, zápisky, zajímavosti

Andělé silnic

26. 6. 2015 11:34

   Jel jsem autem do Dolních Kounic na přípravu Kefasfestu, křesťanského festivalu. Jel jsem v poklidu Barevným Lízátkem, cestu jsem si prostě užíval. Už jsem byl nedaleko cíle, když se předemnou, v zatáčce vedle řeky, zjevil policista a naznačil mi, abych při brzdil a jel opatrně. Kousek dál stálo modře blikající hasičské auto, u něj na silnici vrak jednoho a mezi stromy druhého auta. Pomalu projíždím a najednou periferním viděním spatřím známý obličej postavy, kterou právě míjím. Koukám na něj a říkám si: "Toho chlapa přece znám."

(Moje osobní zkušenost před pár lety, kdy jsem byl vdečný za pomoc.)


   Zastavím o kousek dál a jdu povzbudit svého kamaráda. Počkal jsem tam s ním než přijeli jeho přátelé. Pak cestou ke svému autu jsem se zastavil na kus řeči s hasiči a policistou. Byli docela v klidu, ošklivě vypadající bouračka dopadla nečekaně dobře vzhledem k životu zúčastněných. Představil jsem se jim, že jsem katolický kněz, mluvil s nimi o všedních věcech ze života, poděkoval jsem jim za jejich službu a slíbil jsem jim, že se za ně pomodlím.

   Večer jsme slavili mši svatou v Rosa Coeli a já při ní dodržel slovo a obětoval jsem její úmysl právě za všechny ty anděly, kteří nám slouží na našich cestách, o kterých často víme až když se něco přihodí. Měl jsem radost, že jsem pro ně něco málo mohl udělat.

   O den později jsem se bavil s kamarádem policistou na toto téma, že je z mého pohledu důležité, abychom je v jejich službě podpořili, jen tak, poděkovat jim, povzbudit je, že si vážíme toho, že tu jsou a že nám slouží.

   Zkusme na to myslet, když uvidíme blikající sanitku, záchranáře, hasiče nebo policistu. Pomodleme se za ně, aby jim Bůh žehnal v jejich povolání, a taky za všechny ty, kterým oni slouží. Třeba právě naše modlitby je budou držet nad vodou, když budou pochybovat o smyslu své služby, když budou unaveni, když se setkají s nepochopením a nepřátelstvím, nebo když budou nějak jinak zranění.

Sdílet

Komentáře

Jana Zichová Vidíš, modlit se za tyto anděly mne nenapadlo. Vždy, když slyším houkat sanitku, hasiče nebo policajty, přejede mi mráz po zádech a já "zvládnu" "jen" tu "střelnou modlitbu" typu: Bože, dej, ať ti lidé, za kterými jedou, přežijí a jsou co nejvíc v pořádku.
Díky za připomenutí toho, že i ti pod majáčkama si zaslouží, aby na ně bylo v modlitbě myšleno

kacarovi3 Také cítím s trpícími,jak Jana.

voda-zpívající díky za nový pohled

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Nejnovější

Archiv

Autor blogu Grafická šablona Nuvio